INTERMARCHÉ
CIRCUS WANTY

IWG verwelkomt Lilian Calmejane


Lilian Calmejane (29 jaar), dubbele ritwinnaar in Grote Rondes, komt vanaf deze winter Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux versterken. De Fransman tekende een contract tot eind 2024 met het Belgische World Team en kiest daarmee om voor het eerst in zijn carrière in buitenlandse loondienst rijden.

Calmejane werd prof in 2016 en begon zijn loopbaan meteen met een grote binnenkomer. In de Ronde van Spanje was hij de beste uit een omvangrijke kopgroep op de slotklim naar San Andrés de Teixido. Nog geen twaalf maanden later herhaalde hij deze stunt in de Ronde van Frankrijk door op de klim naar Station des Rousses solo naar de zege te rijden.

Hij veroverde daarbij de bollentrui, een uitrusting in dewelke hij wel vaker schitterde zoals bijvoorbeeld op het eindpodium in Parijs-Nice. De rasaanvaller veroverde in datzelfde seizoen dankzij solo ritzeges in de Ster van Bessèges, de Settimana internazionale Coppi e Bartali en het Circuit de la Sarthe de eindzege van deze drie korte rittenkoersen. De andere overwinningen op het palmares van de renner uit Albi zijn de Drome Classic, Parijs-Camembert (2018) en de Faun-Ardèche Classic (2019). 

« Ik ben enorm gelukkig om me binnenkort bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux aan te sluiten! Ik werd gecharmeerd door het geloof dat de ploeg al langere tijd in mijn capaciteiten uitstraalde, ik kon niet anders dan deze kans met beide handen grijpen. Vanaf onze eerste gesprekken was er een duidelijk beeld over in welk wedstrijdprogramma ze me in staat achtten om te schitteren, wat aantoont dat de kwaliteiten van alle renners nauwkeurig geobserveerd worden en op de juiste plaats ingezet worden om succes te behalen. Mijn laatste overwinning dateert van drie jaar geleden en ik voel me dan ook enorm vereerd met dit vertrouwen, dat me stuwt om mijn winnaarsmentaliteit in de kleuren van Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux opnieuw te verzilveren. » « Ook de groei van de ploeg enthousiasmeert me enorm. Ik herinner me goed onze strijd om de titel van beste Pro Continentale team een paar jaar geleden. Vandaag bevestigt Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux zijn World Tour status als vijfde beste team in de wereldranking. Ik ben ervan overtuigd dat de opvallende resultaten van dit seizoen pas het begin zijn. Tijdens mijn zeven jaren als prof heb ik kunnen volgen hoe er achter de schermen steeds meer in de omkadering van de renners geïnvesteerd wordt om op alle vlakken enkele percenten te winnen, bijvoorbeeld met de aanwezigheid van een kok tijdens de wedstrijden en stages of op gebied van voeding of training. De dynamiek is ongelofelijk. Ik verlaat mijn comfort zone, door net als Adrien Petit vorig seizoen voor het eerst naar een buitenlands team te trekken. Ik kan niet wachten op deze uitdaging in dit Belgische team, waarin men wielrennen ademt! »

« Lilian Calmejane heeft dankzij zijn allround capaciteiten en wedstrijdintelligentie een indrukwekkend palmares opgebouwd. Zijn ervaring zal voor ons team een belangrijke toegevoegde waarde zijn, ik denk daarbij aan ons uitgebreid wedstrijdprogramma op Franse bodem. Lilian zal ons team in de finales van lastige wedstrijden versterken en heeft bewezen dat hij op regelmatige basis doorheen het seizoen resultaten neer kan zetten. Hij heeft voor ons team gekozen om in een nieuwe omgeving stappen te kunnen zetten. Hij heeft een duidelijk idee over welke punten hem nog naar een hoger niveau kunnen brengen, zoals materiaal of voeding. Ook wij zijn overtuigd van zijn groeimogelijkheden. Ik kijk er dus naar uit om er samen met hem een succesverhaal van te maken! »

RESULTS

General Classification

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR cookieconsent met Real Cookie Banner