INTERMARCHÉ
CIRCUS WANTY

GP de Honnelles

Jasper Dejaegher eindwinnaar van de U23 Road Series


Deze zaterdag 9 september ging alle eer naar Circus-ReUz-Technord aan het eind van de Grote Prijs van Honnelles, de tiende en laatste manche van de U23 Road Series. 

Jasper Dejaegher is er tijdens de wedstrijd al in geslaagd om zijn achterstand van twee punten in het individuele klassement weg te werken, waardoor hij naast de groene knelpunten trui aan de finish ook de gele trui kon veroveren.

Zijn 19-jarige ploeggenoot Victor Hannes is één van de zes renners van Circus-ReUz-Technord die bij de beste twintig in het eindklassement eindigden en winnaar van de witte jongerentrui. 

Het is een bekroning voor het team onder leiding van Kévin Van Melsen, dat op het podium van zeven van de tien manches eindigde en er daarvan vier wist te winnen.

“Onze tactiek was om vanaf de eerste tussensprint de volle buit te proberen behalen, omdat deze punten zowel voor de groene trui als de strijd voor de eindwinst meetelden. Van bij de start hebben mijn ploeggenoten de talrijke aanvallen in het peloton geneutraliseerd. Victor Hannes en Francesco Busatto hebben me daarna op een perfecte manier richting de tussensprint geloodst, waardoor ik twee punten kon inlopen op Huub Artz en ik op gelijke hoogte met hem aan de leiding van het klassement voor de gele trui kon komen. Artz heeft me met verschillende aanvallen bestookt, maar we bleven de hele wedstrijd attent en filterden de ontsnappingspogingen richting de volgende tussensprints. Met het hele team wisten we dat we nog één voorwaarde moesten vervullen om de eindwinst te veroveren: voor Artz eindigen in de eindsprint. Opnieuw kon ik op een perfecte lead out van Obie Vidts en Francesco Busatto rekenen om onze droom waar te maken. Het team won alle truien, het is een mooie beloning voor onze groep. De sfeer binnen ons kamp was euforisch na de koers, beter hadden we niet kunnen dromen.”

“In elke manche van de U23 Road Series kwamen we aan de start met de ambitie om voor de zege te strijden, ongeacht het terrein: van biljartvlakke parcoursen, tot de kasseien van Omloop het Nieuwsblad of de heuvels in Limburg. We zijn erin geslaagd om vier overwinningen te behalen in de negen manches waaraan we deelgenomen hebben, met drie verschillende renners. Dankzij zijn zeges in de Wim Hendriks Trofee en de Omloop der Zevenheuvelen is Jasper Dejaegher één van de kanshebbers op de eindzege geworden. In de laatste wedstrijden hebben we onze pijlen dan ook steeds meer op dit doel gericht. Als een sterk blok is ons team er in de laatste manche vandaag in geslaagd om Jasper naar de eindzege te loodsen en zijn groene trui en de witte trui van Victor Hannes met succes te verdedigen. Ik ben enorm fier dat we met Circus-ReUz-Technord alle leiderstruien in de U23 Road Series hebben kunnen winnen. Dit is een uitstekende weerspiegeling van de regelmaat waarmee onze renners gedurende het volledige seizoen gepresteerd hebben. Die regelmaat telt voor alle leden van Circus-ReUz-Technord, over het gehele seizoen. De wedstrijden van de Road Series hebben onze renners de kans gegeven om te leren koersen voor de overwinning, als een team, wat een fantastische leerschool is, vooral voor onze jongste renners.”

SHARE ARTICLE

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
GDPR Cookie Consent with Real Cookie Banner